Yerli otomobil TOGG’dan yeni haber! Önemli çalışma tamamlandı

tarafından
271
Yerli otomobil TOGG’dan yeni haber! Önemli çalışma tamamlandı

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda “Gemlik Tesisimizin boyahane, enerji ve gövde binalarının alt yapı çalışmaları tamamlandı. Boyahane binası temelinin demir montajı başladı.” denildi.

“TOGG HEDEFLEDİĞİMİZ TARİHTE MİLLETİMİZİN HİZMETİNE SUNULACAK”

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye’nin Otomobili Projesi”nin son sürat devam ettiğini, geçen yıl Gemlik’te temelini attıkları fabrika inşaatının da gece gündüz sürdüğünü belirtmişti

NEMLİ ADIM ATILDI

Başkan Erdoğan, “”Şu ana kadar 35 bin zemin güçlendirme kolonu imal edildi, boya, enerji ve gövde binalarının alt yapı çalışmaları tamamlandı. Otomobilimizin teknolojik donanımına ilişkin de geçtiğimiz hafta önemli bir adım attık. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) arasında meteorolojik verilerin anlık paylaşımına yönelik bir işbirliği gerçekleştirdi.” ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan, “Bu sayede TOGG’un, Meteorolojinin anlık verilerinden yararlanarak sürücüyü uyarırken, yapay zeka ara yüzü sayesinde kendisini de geliştireceğini aktaran Erdoğan, “Fikri mülkiyet haklarının tamamı size ait olan bir otomobile sahip olduğunuzda işte bu şekilde hangi teknolojiyi isterseniz onu aracınıza ekleyebiliyorsunuz. Eğer bu araç Türkiye’nin yerli ve milli otomobili olarak geliştirilmeseydi böyle bir imkanı da elde edemeyecektik. İnşallah bu ve benzeri birçok yenilikçi teknoloji ile TOGG hedeflediğimiz tarihte milletimizin hizmetine sunulacak.” diye konuşmuştu.

.